Kíméletlen kaméleon

Avagy... A lehetőséget üldözni tehetséggel érdemes, a tehetséget elkapni nincs lehetőség!

Adott egy fiatal srác, akit szerető szülők nevelnek, és aki egyformán rajong az apjáért, a simlis üzletemberért és francia édesanyjáért. Az apa a háborúban vetett szemet (állítása szerint több száz katonatársával egyetemben) a gyönyörű lányra, akit úgy csábított el, hogy egy árva szót sem beszélt franciául, és akit hat hét múlva már feleségül is vett. A szerelem pedig, úgy tűnik, bő másfél évtizeddel később is lángol… de csak addig, amíg az apát adócsalás miatt perbe nem fogják, és ezzel párhuzamosan el nem indul a lejtőn.

A film a végére túlnő a krimi a műfaján, és egy emberi kapcsolatokat is árnyaltan bemutató alkotássá válik, melyben a mellékalakok is fontos szerephez jutnak. Alakításuk által jobban érthető a főhős motivációja, és a hollywoodi mesét valóságos, hiteles történetté teszik.