Ingyenes hozzáférés a Typotex Kiadó elektronikus tankönyveihez

A Typotex kiadó négy hetes ingyenes próbahozzáférést ajánlott fel az érdeklődők számára online felsőoktatási adatbázisához. Az adatbázisban már csaknem 800 e-könyv és jegyzet érhető el online, pdf formátumban, természettudomány, társadalomtudomány és műszaki tudomány kategóriákban.

Az adatbázisban elérhető művek száma évről-évre nő, hiszen az oldalon minden új, a kiadónál papíron kiadott mű megjelenik elektronikus formában is, illetve egyes szakkönyveket, tankönyveket csak elektronikus változatban adunk ki. Az adatbázisban a felsőoktatásban releváns anyagok elérhetők el. Az oldalon lehetőség van szerző, cím, sorozat, valamint témakör szerinti keresésre, a szövegben való részletes keresés pedig lehetővé teszi, hogy egy-egy szakkifejezés különböző művekben való előfordulását vizsgálhassa meg a felhasználó. 

A részletekről érdeklődjön a Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár felnőtt részlegén.