Veresegyház száz20 szóban

 

Irodalmi pályázatot hirdet a Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár.

A pályázatra olyan történetírók jelentkezhetnek, akik vagy Veresegyházon élnek, vagy nem, vagy itt tanulnak/dolgoznak, vagy nem, vagy idevalósi a nagymamájuk/nagypapájuk, vagy nem…. és a sor a végtelenségig folytatható lenne, de a lényeg az, hogy

  • a pályázónak legyen egy jó és eredeti története,
  • a történet Veresegyházhoz kapcsolódjék és 
  • férjen bele maximum száz20, azaz 120 szóba;

Az anonim módon beérkezett pályázatokat egy 3 fős szakértői zsűri bírálja el, s közösen választják ki a végső nyerteseket.

Nyeremények:

  1. helyezett: 30.000,- Ft-os könyvutalvány
  2. helyezett: 20.000,- Ft-os könyvutalvány
  3. helyezett: 10.000,- Ft-os könyvutalvány

 

A nyertes pályaműveket megjelentetjük a Veresi Krónikában, illetve a Könyvtár honlapján, s amennyiben erre lehetőségünk lesz, a legjobb írásokat egy későbbi időpontban kötet formájában is kiadjuk majd.

Az írásművek beérkezési határideje: 2019. június 28. (péntek), déli 12:00 óra.


A pályázat részletei ide kattintva olvashatók.