A pályázat célja
A pályázat célja kettős. Egyrészt irodalmi szövegekkel is méltó módon megünnepelni Veresegyház várossá válásának 20. évfordulóját, másrészt ily módon is erősíteni, tudatossá tenni a város lakóinak részvételét a város életében.
Ki vehet részt a pályázaton?
Bárki, aki maximum 120 szóban, magyar nyelven meg tudja fogalmazni a városhoz kapcsolódó történetét. A pályázatban nem vehetnek részt a veresegyházi Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár munkatársai és családtagjaik, valamint a zsűri tagjai és családtagjaik.
Hogy lehet jelentkezni?
A pályázók az elkészített írásműveket postai úton, vagy személyesen juttathatják el a veresegyházi Kölcsey Ferenc Városi Könyvtárba, 2019. május 22-e és június 28-a között.
Postacíműnk: Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár, 2112 Veresegyház, Fő út 53. (Pf.: 45.)
Kik olvassák el a beérkezett műveket?
A postai úton beérkezett, vagy személyesen a könyvtárban leadott pályaműveket kizárólag a zsűri tagjai olvashatják el az eredményhirdetés időpontjáig.
Kik a zsűri tagjai?
A zsűri a város közismert személyiségeiből került összeállításra. Név szerint:
- Elekesné Bellai Klára
- Horváth Ferenc
- Farkas Zsolt
Milyen módon biztosítják a pályázat anonimitását?
A postai úton beérkezett, vagy személyesen a könyvtárban leadott pályaművek esetében azt kérjük a pályázóktól, hogy az írásművet tartalmazó borítékra csak jeligét írják rá, a személyes adatokat (név, lakcím, személyi igazolvány szám, telefonszám, illetve e-mail cím) ezen borítékon belül, egy másik, lezárt borítékban helyezzék el. Ez utóbbi borítékot csak az eredményhirdetést követően bontjuk fel.
Szavaknak számítanak-e az igekötők és a névelők?
Igen.
Szavaknak számítanak-e az írásjelek?
Nem.
A cím is beleszámít a 120 szóba?
Nem.
A történet állhat kevesebb mint 120 szóból?
Igen.
Mit jelent az, hogy a történet eredeti legyen?
Kizárólag saját alkotásokat várunk. Mások műveinek... khm... adaptációja nem megengedhető.
Mit jelent az, hogy a történet témája kapcsolódjon Veresegyházhoz?
Ezt a kitételt a zsűri meglehetősen tágan fogja értelmezni. A kapcsolat megvalósulhat a történet helyszínén vagy szereplőin keresztül.
Milyen módon értesítik az első három helyezettet?
A szervezők a pályaművek elbírálását követően a pályázó által zárt borítékban megadott elérhetőségeken keresztül értesítik a pályázókat.