Veresegyház száz20 szóban

A pályázat célja

A pályázat célja kettős. Egyrészt irodalmi szövegekkel is méltó módon megünnepelni Veresegyház várossá válásának 20. évfordulóját, másrészt ily módon is erősíteni, tudatossá tenni a város lakóinak részvételét a város életében.

Ki vehet részt a pályázaton?

Bárki, aki maximum 120 szóban, magyar nyelven meg tudja fogalmazni a városhoz kapcsolódó történetét. A pályázatban nem vehetnek részt a veresegyházi Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár munkatársai és családtagjaik, valamint a zsűri tagjai és családtagjaik.

Hogy lehet jelentkezni?

A pályázók az elkészített írásműveket postai úton, vagy személyesen juttathatják el a veresegyházi Kölcsey Ferenc Városi Könyvtárba, 2019. május 22-e és június 28-a között.

Postacíműnk: Kölcsey Ferenc Városi Könyvtár, 2112 Veresegyház, Fő út 53. (Pf.: 45.)

Kik olvassák el a beérkezett műveket?

A postai úton beérkezett, vagy személyesen a könyvtárban leadott pályaműveket kizárólag a zsűri tagjai olvashatják el az eredményhirdetés időpontjáig.

Kik a zsűri tagjai?

A zsűri a város közismert személyiségeiből került összeállításra. Név szerint:

• Elekesné Bellai Klára
  • Horváth Ferenc
  • Farkas Zsolt

Milyen módon biztosítják a pályázat anonimitását?

A postai úton beérkezett, vagy személyesen a könyvtárban leadott pályaművek esetében azt kérjük a pályázóktól, hogy az írásművet tartalmazó borítékra csak jeligét írják rá, a személyes adatokat (név, lakcím, személyi igazolvány szám, telefonszám, illetve e-mail cím) ezen borítékon belül, egy másik, lezárt borítékban helyezzék el. Ez utóbbi borítékot csak az eredményhirdetést követően bontjuk fel.

Szavaknak számítanak-e az igekötők és a névelők?

Igen.

Szavaknak számítanak-e az írásjelek?

Nem.

A cím is beleszámít a 120 szóba?

Nem.

A történet állhat kevesebb mint 120 szóból?

Igen.

Mit jelent az, hogy a történet eredeti legyen?

Kizárólag saját alkotásokat várunk. Mások műveinek... khm... adaptációja nem megengedhető.

Mit jelent az, hogy a történet témája kapcsolódjon Veresegyházhoz?

Ezt a kitételt a zsűri meglehetősen tágan fogja értelmezni. A kapcsolat megvalósulhat a történet helyszínén vagy szereplőin keresztül.

Milyen módon értesítik az első három helyezettet?

A szervezők a pályaművek elbírálását követően a pályázó által zárt borítékban megadott elérhetőségeken keresztül értesítik a pályázókat.