Társállatbarátok Köre

 

Új kisközösséget indítunk útjára könyvtárunkban. A (Társ)állatbarátok Körébe azokat várjuk nagy örömmel, akik nemcsak szeretik házi kedvenceiket, de valóban felelős gazdái is szeretnének lenni két- vagy négylábú (esetleg egészen lábatlan) kis barátai(n)knak.

A Kör havonta egy alkalommal ül majd össze, hogy alaposabban, komolyan és játékos formában is megismerje az adott este "főszereplőit". Ízelítő a tervezett témákból:

  • Mi dolgunk az állatokkal a 21. században? Kik is azok a társállatok? (2019. március 5.)
  • Kutyakoktél. A kutya, a társállatok királya. Kutyák és gazdik, játék és tudomány, vadak és szelídek. (2019. április 2.)
  • A négy szénázó...Nyúl, tengerimalac, csincsilla és degu. Mit illik tudnunk róluk? Mit tud az állatorvos tudomány? (2019. május 7.)
  • Macskamesék. Bölcs macskák és tulajdonosaik irodalmi szalonja. Tényleg hét életük van? (2019. június 4.)

Minden alkalomnak három fő pillére lesz:

  • egy rövid, gondolatébresztő előadás,
  • ezt követően véleménycsere, beszélgetés,
  • majd pár perces kvíz játék, felidézve a nap legfontosabb gondolatait. (A játék tényleg játék, lehet egy bátor játékosunk, de válaszolhat mindig az, aki szeretne éppen.)

Amint az a fentiekből is kitűnik, nem kimondottan gyerekprogramról van szó. Olyan - mindenképpen 10 évnél idősebb - állatbarátokat várunk minden alkalommal, akik valódi felelősséggel viseltetnek társállatai(n)k testi és lelki egészsége, boldog élete iránt.

Mivel a összejövetelek klubfoglalkozás jellegűek, így a részvételhez regisztráció szükséges. Előzetesen regisztrálni vagy személyesen a könyvtárban, vagy a konyvtar[kukac]veresegyhaz.hu e-mail cimen, esetleg a (28) 385 231-es telefonszámon lehet.