Fánk-faló

Aki olvasta már Bosnyák Viktória: AMIKOR KIVIRÁGZOTT A FÁNK FÁNK című mulatságos kis könyvét (8 éves kortól ajánlott) - benne a szófaló falóval -, annak nem nehéz a FARSANGI mókás feladványunk!

Aki pedig még nem, annak íme egy részlet:

„Ekkor a virágok helyén kis kerek rügyek jelentek meg. S a rügyek csak nőttek, egyre nőttek, s hamarosan friss, meleg fánkká értek. Szalagos fánkká. Minden darab egy-egy szép színes selyemszalagon függött. A temérdek fánk illatára az egész falu összefutott.

Fodor Menta polgármesterasszony pedig rövid beszédet mondott. - Kedves falubeliek, kedves óralakók! Ünnepeljünk! mint láthatjátok, kivirágzott a fánk fánk. De nem csak kivirágzott, hanem meg is érett. - A fánk? - szólalt meg ekkor recsegő hangon a faló. A körülötte állók összenéztek. – Ez tud beszélni is? – csodálkoztak. – Fánk – felelt Dani, majd letépett egyet és nyitott tenyérrel odatartotta a lónak. Az kíváncsian megszagolta, megnyalintotta, majd egy harapással befalta.

A jelenlévők kétségbeesett kiabálásba, sikítozásba kezdtek. – Jaj, ne! Most már nem lesz se fánk, se fánk! Mindjárt befalja!

-  Ide hallgass! – mondta a gyerek. – Elég sok bajt okoztál te itt Magyarórafalván, mert igazi ló akartál lenni. – De hiszen csak rendet csináltam – ellenkezett a faló. – Hogy lehet úgy megérteni egymást, ha egy dolog több mindent jelent? Különben se akarok már igazi ló lenni. Az igazi lovak nem ehetnek fánkot! Pedig a fánknál nincs finomabb. Sem a déligyümölcsök, sem a dobostorta, hogy a homokóráról és kutyatejről ne is beszéljek.

- Akkor maradsz most már faló? – kérdezte Dani.

- Igen. Maradok. Fánkfaló.”

Ha kedvetek van, kérjük legalább 8 darab megfejtett „szóképecske” nevét beküldeni az itt láthatókból! (Katt vagy kopp a képre, ha nagyobban is szeretnéd látni!)

Fánk-faló képrejtvény

Jutalom fejében várjuk a következő címekre: 2112 Veresegyház, Fő út 53.; gyermekkonyvtar@veresegyhaz.hu

Határidő: febr. 20.