A gyermekrészleg októberi hírei

CICONIA CICONIA: ez a mókásan hangzó latin neve kedvelt madarunknak, amely elterjedési területének bizonyos pontjain meséket, regényeket ihletett, nem beszélve a régen közkeletű hiedelemről, hogy ő hozza a kisbabát.

A mozikban látható Gólyák c. 3D-s animációs filmben a gólyák egy multinacionális internetes áruszállító cégnél vállalnak babaszállítmányozást. A humoros történet főszereplője, Junior a vállalat legsikeresebb tehergólyája!

„Sokféle a madár, s egyik ezt, másik azt /Leginkább kedveli,
Ezt ékes szólása, amazt pedig tarka/Tolla kedvelteti.
Kit én választottam, a dal-mesterséghez/Nem ért az a madár.
S egyszerű, mint magam... félig feketében,/Félig fejérben jár.
__ __
Megérkezésedet még mostan is minden
Esztendőben várom,
S kivánok szerencsés útat, ha távozol,
Legrégibb barátom!”

írta Petőfi Sándor Szalontán, 1847. júniusában a gólyáról.

Már a most élő gólyamadarak is úton vannak melegebb vidékek felé. S amíg vissza nem térnek újra, gondoljunk rájuk!
  1. Küldjétek be 1-1 mese, vers, ill. regény címét, mely gólyáról szól!
  2. Hogy nevezik még a gólyát más szóval?

A megfejtéseket beküldhetitek a könyvtár címére postán (2112 Veresegyház, Fő út 53.), vagy elhozhatjátok személyesen, de feladhatjátok e-mailben is, a gyermekonyvtar@veresegyhaz.hu elektronikus levélcímre.

Azt is kérnénk Tőletek, hogy ha valaki látott idén fészkelő gólyákat Veresegyházon, juttassa el hozzánk az információt, s a pontos helyet. Köszönjük!

Az augusztusi megfejtés: Tamkó Sirató Károly írta a Tengerecki Pál c. verset. Zsákbamacskát kap Tódor Yvett 9é. Gratulálunk!