A gyerekrészleg júliusi hírei

NYÁRI KALEIDOSZKÓP

Gyerekek, akartok kicsit átmenni a múltba? Nagyon érdekes kiállítás nyílt Budapesten, a Műcsarnokban, amely az 1900 körüli évtizedek világát idézi meg a korszakban készült sztereofotók segítségével. Budapest, európai és távoli nagyvárosok utcái, benépesült terei elevenednek meg, egzotikus tájak mindennapjainak lehettek szemtanúi. Különleges élményt kínálnak egy digitális technikát alkalmazó háromdimenziós vetítésen, ahol – mi sem természetesebb – átsétálhattok a múltba.

A ma ismert lencsés sztereónéző készüléket a kaleidoszkóp feltalálója, Sir David Brewster 1849-ben szerkesztette.

KÉRDÉSÜNK:

Mi pontosan a kaleidoszkópmeghatározása? (Segítség: Bakos Ferenc: Idegen szavak és kifejezések szótára) Beküldhető zsákbamacska fejében címünkre: Veresegyház, Fő út 53. vagy gyermekkonyvtar@veresegyhaz.hu.

Színes nyári könyvtári kaleidoszkópunkba két ajánlat:

1.      Hogyan készíthettek kaleidoszkópot magatoknak? Internetes segítség pl.: kreativ-a-csalad.blogspot.hu/2010/05/kaleidoszkop-hazilag.html

2.      Tekintsétek meg a városi könyvtár honlapján - konyvtar.veresegyhaz.hu – legújabb nyári gyerekkönyveinket, a Léggömbök a magasban-tól a Bori és az olasz fagyi-ig, s persze még sok másikat is…

Várunk szeretettel minden vakációzót kölcsönözni, olvasni: augusztusig minden páratlan héten!

Kellemes nyarat, nyaralást kívánunk!

A helyes válasz az előző feladványra: A Zrínyi Miklósról elnevezett utca Veresegyházon a Széchenyi-domb elnevezésű városrészen található. Nyertesünk ezúttal: Konrád Barbara (9é), gratulálunk!