Júniusi rejtvényünk

Zrínyi Miklós hadvezér lovas szobraSZIGETVÁR, a csata helyszíne 2012 óta a „leghősiesebb város” címet viseli. A hazaszeretet és az önfeláldozás jelképe lett.

Számos magyar író, költő kereste föl a várat, sorra születtek versek, hősköltemények, színművek, regények. Pl.: Petőfi Sándor: A NEMZET ; Kölcsey Ferenc: ZRÍNYI DALA ; Vörösmarty Mihály: SZIGETVÁR ; Arany János : ÁLOM-VALÓ; Mikszáth Kálmán: ÚJ ZRÍNYIÁSZ.

Zrínyi Miklós, a hadvezér és költő Szigeti veszedelem c. hőskölteménye a dicső dédapának állít emléket.

Sorait olvashatjuk Somogyi József alkotásának talapzatán a szigetvári várban azon a helyen, ahol Zrínyi kirohant.

MINT HEKTOR TROIÁNAK,

ÚGY ÉN SZIGETVÁRNAK

ERŐS ŐRZŐJE VOLTAM…

Veresegyházon is van Zrínyiről elnevezett utca, az Andrássy, Petőfi, Pázmány, Szondi, Dobó, Nemzetőr utcák sorában.

KÉRDÉSÜNK:NÉZZÉTEK MEG A TÉRKÉPEN, HOL TALÁLHATÓ, MI A NEVE A VÁROSRÉSZNEK? Határidő: június 22. Címünk: Veresegyház, Fő út 53. vagy gyermekkonyvtar@veresegyhaz.hu

Az előző havi feladványt Uszkai Eszter (14é) küldte be helyesen, jutalom várja!  1.Krafft: Zrínyi kirohanása Szigetvárból c. festményén többek között kék-piros-sárga-zöld színeket használt. 2.Az Almás-patak vize látszódik a képen. 3.Szigetvár Baranya megyében van.